D52QD2M4IA-REEL
Description
RX TXRX MODULE BT TRC ANT SMD
DataSheet
D52QD2M4IA-REEL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
RF Family/Standard:Bluetooth
Protocol:Bluetooth v4.2
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:60kbps
Power - Output:4dBm
Sensitivity:-96dBm
Memory Size:512kB Flash, 64kB RAM
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:-
Current - Transmitting:-
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C