T614TR-2.4/4.9/5.X-S
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ/4.9GHZ WHIP TILT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
T614TR-2.4/4.9/5.X-S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 4.9GHz, 5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:3
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:4dBi, 5dBi, 5dBi, 4.5dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-TNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.441" (163.60mm)