T2102AH-2.4/4.9/5.X-S
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ WHIP TILT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
T2102AH-2.4/4.9/5.X-S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.483.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.488" (114.00mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PA.700.A
PA.700.A
RF ANT 700MHZ/850MHZ CHIP SLD