IS.TBCONF.WIFI.2.4
Manufacturer
Industrial Shields
VIGOR # :
Description
ANTENNA WIFI 2.4GHZ
Catalog
RF Antennas
DataSheet
IS.TBCONF.WIFI.2.4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Right Angle
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.346" (85.00mm)