SRF2W021-50
Manufacturer
Antenova
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SRF2W021-50 PDF
Type Description
Series:Amoris
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:2
VSWR:1.7
Return Loss:-14dB, -10dB
Gain:2.8dBi, 5.1dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 50mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.006" (0.15mm)