W771FL2-120-AM
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
LTE DOME ANTENNA 120" SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W771FL2-120-AM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):829MHz, 2.205GHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:10 W
Features:Cable - 3.05m
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):3.039" (77.20mm)