SRFL029-100
Description
RF ANT 748MHZ/892MHZ FLAT PATCH
DataSheet
SRFL029-100 PDF
Type Description
Series:Moseni
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.6GHz
Frequency Range:698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:5
VSWR:1.7
Return Loss:-8dB
Gain:3.8dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.006" (0.15mm)