IS.ACIOTANT868WRA
Manufacturer
Industrial Shields
VIGOR # :
Description
ANTENNA 868MHZ
Catalog
RF Antennas
DataSheet
IS.ACIOTANT868WRA PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Right Angle
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.346" (85.00mm)