ANT-915-3-O-2PACK
Manufacturer
Doodle Labs
VIGOR # :
Description
900 MHZ ANTENNAS FOR SMART RADIO
DataSheet
ANT-915-3-O-2PACK PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):5.394" (137.00mm)