S1551AH-868S
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S1551AH-868S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:867MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):8.035" (204.10mm)