S765N-868
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
867-869MHZ N JACK M2M OUTDOOR AN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S765N-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:867MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:N Type Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):3.039" (77.20mm)