1003893FT-AA10L0100
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
ANTENNA ASSY, WLANB FT AA10 0100
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1003893FT-AA10L0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4425GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.485GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:3.3dBi
Power - Max:500 mW
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.005" (0.12mm)