1001932PT-AA10L0100
Manufacturer
Ethertronics
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ/5GHZ PCB TRACE ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1001932PT-AA10L0100 PDF
Type Description
Series:Prestta™
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.5dBi, 3.7dBi, 3.4dBi, 4.4dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.016" (0.40mm)
Applications:Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF ANT 5GHZ STAMPED MET SLDR SMD