SG1019NM-868
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR N CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SG1019NM-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:867MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:N Type
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):20.276" (515.00mm)