T1561AH-2.4/5.X-S
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
FLEXABLE WHIP ANTENNA FOR 2.4GHZ
Catalog
RF Antennas
DataSheet
T1561AH-2.4/5.X-S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.4417GHz, 5.5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.4835GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:5dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA
Ingress Protection:IP65
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):7.795" (198.00mm)