S152AH-915S
Manufacturer
Nearson
VIGOR # :
Description
RF ANT 915MHZ WHIP TILT RP-SMA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S152AH-915S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.370" (111.00mm)