SRFL026-150
Manufacturer
Antenova
VIGOR # :
Description
RF ANT 748MHZ/892MHZ FLAT 150MM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SRFL026-150 PDF
Type Description
Series:Mitis
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):748MHz, 892MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.6GHz
Frequency Range:698MHz ~ 798MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:5
VSWR:3.1
Return Loss:-10dB
Gain:3.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 150mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.006" (0.15mm)
Applications:GSM, LTE, W-CDMA
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AP-DIPOLE-NEXT-C-IW-S2-BL
AP-DIPOLE-NEXT-C-IW-S2-BL
ANTENNA PLUS NEXT 5G DIPOLE ANTE
RF ANT 850MHZ/900MHZ PCB TRACE