FXP07.07.0100A
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ PCB TRACE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
FXP07.07.0100A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, General ISM
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range:824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:5
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.039" (1.00mm)