DSGP.1575.25.4.A.02
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
GPS 1575MHZ SMD CERAMIC DIRECT M
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DSGP.1575.25.4.A.02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.574GHz ~ 1.576GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-10dB
Gain:4.34dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.157" (4.00mm)