1-100-KHN-1
Manufacturer
TapeCase
VIGOR # :
Description
TAPE FILM AMBER 1" X 33.3 YDS
Catalog
Tape
DataSheet
1-100-KHN-1 PDF
Type Description
Series:HN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Tape Type:Film
Adhesive:-
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:1.00" (25.40mm)
Length:100' (30.5m) 33.3 yds
Color:Amber
Usage:Masking
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
4516-1
4516-1"X36YD
TAPE SGL COAT FOAM BLK 1"X 36YDS
KD2-1.5
KD2-1.5" X 4"-100
TAPE MASKING AMBER 1 1/2" X 4"
3M 8997 0.75
3M 8997 0.75" X 3"-5
POLY TAPE 0.75"X3" PACK OF 5
C0805C689K1GACTU
C0805C689K1GACTU
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805
1-100-KHN-1
1-100-KHN-1
TAPE FILM AMBER 1" X 33.3 YDS