TSSA-1.5-.76-15-25
Description
GAMMA SELF AMALGAMATNG TAPE 25PK
DataSheet
TSSA-1.5-.76-15-25 PDF
Type Description
Series:Magic Tape
Package:Box
Part Status:Active
Tape Type:Electrical
Adhesive:-
Backing, Carrier:Ethylene Propylene Rubber
Thickness:0.0300" (30.0 mils, 0.762mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:1.50" (38.10mm) 1 1/2"
Length:15' (4.6m) 5 yds
Color:Black
Usage:Sealing
Temperature Range:-40°F ~ 230°F (-40°C ~ 110°C)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 4926 1
3M 4926 1"SQ-250
TAPE DBL COATED GRY 1"X 1" 250PK
3M 2090 3
3M 2090 3" X 7.25"-50
PAINTER TAPE BLUE 3"X7.25" 50/RL