ESDCT3P-200MM
Manufacturer
Bertech
VIGOR # :
Description
200 MM W, ESD TAPE W/ESD SYMBOL
Catalog
Tape
DataSheet
ESDCT3P-200MM PDF
Type Description
Series:ESDCT3P
Package:Bulk
Part Status:Active
Tape Type:Box Sealing
Adhesive:Rubber
Backing, Carrier:Cellulose
Thickness:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:-
Width:7.87" (200.00mm)
Length:216' (66.0m) 72 yds
Color:Clear, Black Print
Usage:Packaging
Temperature Range:140°F (60°C)