KPTLS-15MM
Description
15 MM W TAPE LOW STATIC
DataSheet
KPTLS-15MM PDF
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:0.59" (15.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:500°F (260°C)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GPT-7
GPT-7
7" WIDE GREEN MASKING TAPE
9415PC
9415PC
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 72YDS
3M GPH-160GF 1
3M GPH-160GF 1" X 5YD
3M VHB TAPE GPH-160GF 1" X 5YD
KPTLS-15MM
KPTLS-15MM
15 MM W TAPE LOW STATIC