PPTDE-50MM
Description
50 MM DOUBLE SID POLYIMIDE TAPE
DataSheet
PPTDE-50MM PDF
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
Thickness - Adhesive:0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:1.97" (50.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:-99°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C)