BPT-125MM
Description
125 MM WIDE, BLUE MASKING TAPE
DataSheet
BPT-125MM PDF
Backing, Carrier:Polyester Film
Thickness:0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness - Adhesive:0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:4.92" (125.00mm)
Usage:Masking
Temperature Range:-99°F ~ 399°F (-73°C ~ 204°C)
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 8997 2
3M 8997 2" X 36YD
POLY TAPE 2"X36YD 1 ROLL