BA SERIES-0.71" X 36YD
Manufacturer
TapeCase
VIGOR # :
Description
TAPE FILM AMBER 0.71" X 36 YDS
Catalog
Tape
DataSheet
BA SERIES-0.71" X 36YD PDF
Type Description
Series:BA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Tape Type:Film
Adhesive:Acrylic
Backing, Carrier:Polyimide
Thickness:-
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing, Carrier:0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width:0.71" (18.00mm)
Length:108' (32.9m) 36 yds
Color:Amber
Usage:Laminating
Temperature Range:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
27-1/2
27-1/2"X60YD
TAPE GLASS CLOTH WHT 1/2"X 60YD
3M 4910 3/4
3M 4910 3/4" X 4"-100
TAPE DBL COAT CLR 3/4"X 4" 100PK
5-4929-1/2-2R
5-4929-1/2-2R
TAPE DBL COATED BLK 1/2"X 2" 5PK
Q-3C01K000R036I
Q-3C01K000R036I
SMA-SP/MMCX-SJB G316D 36I
BA SERIES-0.71
BA SERIES-0.71" X 36YD
TAPE FILM AMBER 0.71" X 36 YDS
CABLE PNL LVDS 460MM SERIES 2