ALREC-45-W
Description
LAMP MAG 6.85" LED 3.5 DIO 120V
DataSheet
ALREC-45-W PDF
Lamp/Magnifier Type:Lamp, Magnifier
Voltage:120V
Lens Style/Size:3.5 Diopter (1.88x)
Bulb:LED
Arm:45.00" (1143.0mm)
Color:White
Mounting Type:Edge Clamp
Cord Length:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ALRO6-45-5D-B
ALRO6-45-5D-B
LAMP MAG 6" LED 5 DIO 120V
82400-4-BO
82400-4-BO
LAMP MAGNIFIER LED CLAMP
LAMP MAGNIFIER 4 DIOPTER CLAMP
SL12 22101
SL12 22101
ICL 220 OHM 20% 1A 13MM
32685
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE
RBP-440+
RBP-440+
LUMPED LC BAND PASS FILTER, 410
ALREC-45-W
ALREC-45-W