ALRO6-45-W
Manufacturer
O.C. White Co.
VIGOR # :
Description
LAMP MAG 6" LED 3.5 DIO 120V
Catalog
Lamps - Magnifying, Task
DataSheet
ALRO6-45-W PDF
Type Description
Series:Accu-Lite™
Package:Bulk
Part Status:Active
Lamp/Magnifier Type:Lamp, Magnifier
Voltage:120V
Lens Style/Size:3.5 Diopter (1.88x), 6.00" (152.40mm) Diameter
Bulb:LED
Arm:45.00" (1143.0mm)
Color:White
Mounting Type:Edge Clamp
Cord Length:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
95806
24", 12 WATT, LED, MAGNET BASE
CIL026698
CIL026698
CIRSCUS MAGNIFIER 45" 3.5D LED I
42400-4-SW
42400-4-SW
LAMP MAGNIFIER 4 DIOPTER CLAMP
C14M6S
C14M6S
FUSE CARTRIDGE 6A 500VAC
DIN6-IMP
DIN6-IMP
DIN RAIL KIT FOR IMPACT 6" (2 RA
ALRO6-45-W
ALRO6-45-W
LAMP MAG 6" LED 3.5 DIO 120V