V375C48E75BL
Description
DC DC CONVERTER 48V 75W
DataSheet
V375C48E75BL PDF
Type Description
Series:MICRO (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.56A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Efficiency:84.1%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Quarter Brick
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)