V300C24E150BL2
Description
DC DC CONVERTER 24V 150W
DataSheet
V300C24E150BL2 PDF
Type Description
Series:MICRO (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180V
Voltage - Input (Max):375V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Efficiency:86.5%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Quarter Brick
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)