V24C12H150BN
Description
DC DC CONVERTER 12V 150W
DataSheet
V24C12H150BN PDF
Type Description
Series:MICRO (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:88.4%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Quarter Brick
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)