MPM15-24S24
Manufacturer
P-Duke Technology, Inc.
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 24V 15W
DataSheet
MPM15-24S24 PDF
Type Description
Series:MPM15 (15W)
Package:Tube
Part Status:Active
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):625mA
Power (Watts):15 W
Voltage - Isolation:5 kV
Applications:ITE (Commercial), Medical
Features:Adjustable Output
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Supplier Device Package:-
Control Features:-
Approval Agency:CB, CE, cURus, FCC
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EC3A16
EC3A16
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
QSB10024S24
QSB10024S24
DC DC CONVERTER 24V 100W
SMG1553-61
SMG1553-61
TRANSFORMER 1553 SINGLE PBC
EN4SD20208SS
EN4SD20208SS
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 20"W
MPM15-24S24
MPM15-24S24
DC DC CONVERTER 24V 15W
DF02-G
DF02-G
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 1A 4-DF