CHB200W12-72S48
Description
DC DC CONVERTER 12V 15V 24V 48V
DataSheet
CHB200W12-72S48 PDF
Type Description
Series:CHB200W12 (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Isolated Module
Number of Outputs:4
Voltage - Input (Min):14V
Voltage - Input (Max):160V
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:15V
Voltage - Output 3:24V
Voltage - Output 4:48V
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Half Brick
Size / Dimension:2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)