ODM10-24SC48
Description
DC DC CONVERTER 24V 11W
DataSheet
ODM10-24SC48 PDF
Type Description
Series:ODM10-SC (10W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):458mA
Power (Watts):11 W
Voltage - Isolation:5 kV
Applications:Medical
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Efficiency:90%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension:1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)