
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | URA4815YMD-15WR3 (15W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500mA, 500mA |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of URA4815YMD-15WR3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 26W
DC DC CONVERTER 18.5V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64QFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40UQFN
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY