
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VRB_LD-50WR3 (50W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.333A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Adjustable Output |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 92% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VRB4815LD-50WR3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 1W
DC DC CONVERTER 12V 300W
DC DC CONVERTER 5V 5W
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1A DFM
DC DC CONVERTER,50W,15VDC
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP
SEALED MNTING BASED RECEPTACLE