
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | K7805-2000R3 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 92% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 3-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of K7805-2000R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 100W
DC DC CONVERTER 12V 1W
DC DC CONVERTER 48V 300W
TVS DIODE 60V 96.8V SMC
HIGH AMP TOGGLE
DC DC CONVERTER 5V 10W
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP