
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | URB2409YMD-10WR3 (10W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.11A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, CE, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of URB2409YMD-10WR3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DC DC CONVERTER 5V 200W
DIODE ZENER 33V 1W SJP
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 9V 10W
24G 1.0" IT SERIES TIP ID .015"