CP15B1213018N
Manufacturer
Semiconductor Circuits, Inc.
VIGOR # :
Description
12V 1.3A 9-36VIN 1X1 NEG ENBL
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
CP15B1213018N PDF
Type Description
Series:CP15 (15W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP Module
Size / Dimension:0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm)