CPE30A48NS
Description
5V 30A 36-75VIN 8TH NEG ENB W/SM
DataSheet
CPE30A48NS PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):30A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:93%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Eighth Brick
Size / Dimension:2.30" L x 0.90" W x 0.46" H (58.4mm x 22.9mm x 11.8mm)