BT45X45-10PK
Manufacturer
Buildtak
VIGOR # :
Description
10 PACK BUILDTAK ORIGINAL SURFAC
Catalog
3D Printing Accessories
DataSheet
BT45X45-10PK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Print Surface
For Use With/Related Products:FFF 3D Printers
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KT-HD0003
KT-HD0003
10MM HIGH PRECISION BUSHING, 4PK
BT65X65-25PK
BT65X65-25PK
25 PACK BUILDTAK ORIGINAL SURFAC
BT08X08-10PK
BT08X08-10PK
RWR89S8250FPRSL
RWR89S8250FPRSL
RES 825 OHM 3W 1% WW AXIAL