BT130X160-5PK
Manufacturer
Buildtak
VIGOR # :
Description
5 PACK BUILDTAK ORIGINAL SURFACE
Catalog
3D Printing Accessories
DataSheet
BT130X160-5PK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Print Surface
For Use With/Related Products:FFF 3D Printers
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BT500X500
BT500X500
SINGLE BUILDTAK ORIGINAL SURFACE
BT130X160
BT130X160
BT260X305
BT260X305
VZH222M1CTR-1616S
VZH222M1CTR-1616S
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD
DNR10US05-S
DNR10US05-S
AC/DC CONVERTER 5V 10W