CR-01JL6---2R2
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 2.2 OHM 5% 1/20W 0201
DataSheet
CR-01JL6---2R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:201
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)