CR-62JL7--620R
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 620 OHM 5% 3/4W 0612
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CR-62JL7--620R PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:620 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:612
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.122" W (1.55mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)