CR-12FP4--4K87
Description
RES 4.87K OHM 1% 2W 2512
DataSheet
CR-12FP4--4K87 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.87 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)