CR-01FL6--200R
Description
RES 200 OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
CR-01FL6--200R PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:201
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)