RT-05PL7--220R
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
Description
RES 220 OHM 0% - 20% 1/8W 0805
DataSheet
RT-05PL7--220R PDF
Part Status:Active
Resistance:220 Ohms
Tolerance:0%, -20%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)