ESHSP-1700C0-002R7
Description
CAP 1700F 0% +20% 2.7V CHAS MT
DataSheet
ESHSP-1700C0-002R7 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:1700 F
Tolerance:0%, +20%
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):0.5mOhm
Lead Spacing:1.181" (30.00mm)
Size / Dimension:2.362" L x 1.102" W (60.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):6.496" (165.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C