PCCG-SLA24V1500
Description
BATT CHARGER 27.6V 1.5A
DataSheet
PCCG-SLA24V1500 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:-
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:27.6V
Charge Current - Max:1.5A
Charge Time:8 Hrs
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:45W
Size / Dimension:4.72" L x 2.36" W x 1.50" H (120.0mm x 60.0mm x 38.0mm)