CDDA30Y1W
Description
DISPLAY 7SEG 0.30" DUAL YELLOW 1
DataSheet
CDDA30Y1W PDF
Number of Characters:2
Size / Dimension:0.591" H x 0.610" W x 0.283" D (15.00mm x 15.50mm x 7.20mm)
Digit/Alpha Size:0.30" (7.62mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA
Millicandela Rating:1.2mcd
Wavelength - Peak:588nm
Power Dissipation (Max):75mw
Package / Case:10-DIP
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LF-301MK
LF-301MK
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL GRN 10SMD
CDTC30G1W
CDTC30G1W
DISPLAY 7SEG 0.30" TRI GREEN 12D
28313
DISPLAY 7SEG QUAD AMBER MODULE
65820
HANDLE RATCHETING 10.5"
CABLE GLAND 11-21MM M32 BRASS
CDDA30Y1W
CDDA30Y1W
PVT212S
PVT212S
SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-150V